Feed on
Posts
Comments

Święto Sosny 2013

znaczek-otwock-sosna.JPGOficjalne obchody tegorocznego Święta Sosny już za nami. Do akcji włączył się Urząd Miasta Otwocka, Nadleśnictwo Celestynów, Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, szkoły, mieszkańcy. W piątek 19 kwietnia przed urzędem miasta kolejne drzewo w Alei Sosen otrzymało imię patrona, został nim wyłoniony w konkursie Józef Geisler. Później zostały posadzone nowe sosenki a przybyła młodzież przemaszerowała przez miasto do Muzeum Ziemi Otwockiej, gdzie zawiesiliśmy na „otwockim witaczu” życzenia dla sosen. Wszystkie te elementy mają wyraz symboliczny. Święto Sosny jest jednym dniem ale niech trwa cały rok. Posadzenie kilku drzewek nie zmieni sytuacji w mieście, ale powstające Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego ma taką moc.

W poniedziałek 22 kwietnia jest kolejne wyłożenie dokumentu, już trzecie i coraz mniej w nim lasów i miejsc dla sosen. Idąc na to spotkanie, składając swoje wnioski pomyślmy o Otwocku, patrząc w przeszłość widząc uzdrowisko i w przyszłość – ładne, funkcjonalne i miłe miasto, w którym chcielibyśmy mieszkać.

img_7885.JPG

Patron Sosny

img_7897.JPG

img_7907.JPG

Najmłodszy uczestnik sadzi swoje drzewko, są w tym samym wieku 😉

img_7917.JPG

Pan Jan Seremet sadzi drzewa z młodzieżą

img_7927.JPG

Konkurs plastyczny z okazji Święta Sosny ogłoszony przez wydział Kultury UM

img_7950.JPG img_7956.JPG

img_7945.JPG

życzenia dla otwockich sosen

img_7961.JPG

Witacz ożył 🙂

PKE Koło Otwockie Sosny dziękuje wszystkim uczestnikom i współorganizatorom, Pani Annie Molskiej za udostępnienie rzeźby.

Comments are closed.